Reflexní terapie

  Tato prastará metoda alternativní medicíny využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Je nám tak k dispozici vynikající způsob, jak s těmito částmi – právě prostřednictvím reflexních plošek – komunikovat a působit na ně:

Na jedné straně můžeme zjistit okamžitý stav orgánu, nebo části těla  - pokud je v něm akutní, nebo chronická dysfunkce, reaguje zvýšenou citlivostí (bolesti při zmáčknutí). Na straně druhé můžeme právě této časti vyslat léčebný impuls -  povzbuzujícím nebo zklidňujícím hmatem.

 

V našem pojetí reflexní terapie vycházíme z praxe Beáty a Júlia Patakyových, kteří se považují za žáky Jiřího Janči. Reflexní terapie v tomto podání má dvě časti:

 

Reflexní diagnostika 

  V rámci prvého sezení se promačkáním všech plošek na chodidle zjišťuje aktuální kondice orgánů a častí těla. Hodnoty se zaznamenají a posléze jsou vyhodnoceny – ukazují se problematická místa, kterým je potřeba věnovat větší péče.

Délka: 90 min 

Cena: 600 Kč 

 

Reflexní terapie 

  V rámci dalších sezení se věnuje pozornost právě těmto místům, podle potřeby.

Součástí všech sezení je také přímé uvolňování krční páteře a další postupy na lůžku vedoucí k uvolnění problematických partií páteře.

Délka: 45 - 60 min 

Cena: 400 - 500 Kč