Kineziologický tejping 

    Metoda pro obnovení správné funkce svalů a srovnání postavení kloubů.  Pomocí nalepení speciální pružné pásky dokáže terapeutka podpořit vaše tělo v navrácení ke zdravému stavu, v němž by správně mělo být.  Přetížené svaly pomůže zrelaxovat, ochablé stimuluje.  

  Každý tejp také podporuje proudění krve a lymfy v oblasti aplikace, čímž podporuje hojivé procesy poškozených svalů a kloubů a pomáhá výrazně snižovat jejich bolestivost.  Např. při rekonvalescenci po vymknutém kotníku, je vhodné nechat si aplikovat tejp a požádat o doporučení vhodného cvičení.  Proces se tím výrazně urychlí. 

  V neposlední řadě tejpy také slouží jako pomoc při prevenci přetížení, věnujete-li se sportu, nebo i máte-li práci namáhavou pro držení těla (např. jakákoliv práce u počítače).  

  Tejpy jsou prodyšné do jisté míry voděodolné.  

   

 

Cena 150 Kč - 700 Kč, dle náročnosti a spotřeby materiálu

Obrátit se můžete na Věru Hamtilovou (tel: 604 183 560)

 

 
  Zajímavost: Kinesio tape byl vynalezen v sedmdesátých letech japonským chiropraktikem Dr. Kenzo Kasem. Nejprve byl využíván převážně v Japonsku, ale po svém představení na Olympiádě v Soulu v 1988 přešel do širokého povědomí fyzioterapeutické veřejnosti. Od té doby se jeho používání rozšířilo do celého světa a dnes je běžnou součástí fyzioterapie.  (zdroj: wikipedie)